Parking dla klientów znajduje się za budynkiem
Zwrot nadpłaconego podatku z Austrii przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała na terenie Austrii i przepracowała mniej niż 183 dni w roku, jest obywatelem kraju członkowskiego Unii Europejskiej, a w innych krajach niż Austria, nie posiada dochodów wyższych niż 10000 euro.
W Austrii pracownicy, którzy pracowali ciągiem ponad 183 dni (urlopy i choroby nie są przerwaniem pracy) podlegają tzw. nieograniczonemu prawu podatkowemu. Okres 6 miesięcy pracy nie musi być naliczony w czasie tylko 1 roku kalendarzowego. Gdy przepracujemy 6 miesięcy, możemy rozliczać się z podatku bez względu na wysokość dochodów poza granicami Austrii.
Osoby, które uzyskały status rezydenta, mają obowiązek rozliczenia się. Status rezydenta uzyskuje się po przepracowaniu w Austrii ponad pół roku jednym ciągiem lub wówczas, gdy nasze dochody z tego kraju wynoszą 90% całego dochodu rocznego, liczonego ze wszystkich krajów.
Dokumentem umożliwiającym rozliczenie się z podatku w Austrii jest Lohnzettel (L16) (63.2 KB) - dokument od pracodawcy. Do końca lutego każdy pracodawca musi wystawić ten dokument w postaci papierowej. Niektórzy pracodawcy opcjonalnie wystawiają go w formie elektronicznej - wówczas muszą to zrobić do końca stycznia. Pracodawcy wysyłają ten dokument do urzędu skarbowego lub instytucji ubezpieczenia społecznego. Każdy pracownik może poprosić pracodawcę o kopię Lohnzettel (L16) (63.2 KB). A pracodawca powinien spełnić tę prośbę. Pracownicy powinni odebrać swój Lohnzettel (L16) (63.2 KB) u swojego pracodawcy po zakończeniu pracy u niego.
Podstawowe dokumenty, jakie są potrzebne do rozliczenia:
Ulgi można naliczyć głównie dla osób posiadających dzieci, na które był przyznany zasiłek rodzinny (Familienbeihilfe).
Ulgi i dodatki, z jakimi można się spotkać w Austrii:
Żeby otrzymać powyższe ulgi, wystarczy załączyć dokumenty poświadczające powyższe opłaty oraz informacje.